instagram hesap kapatma

Son dakika: Facebook hacklendi mi? Facebook verileri çalındı mı? Facebook hisselerinde düşüş!

OLDUNUZ

Yeni Üye
Çırak
Katılım
4 Eki 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
3

Facebook hacklendi mi? sorusu gündemde... Facebook uygulamasının milyarlarca kullanıcısı bulunuyor. Facebook ile ilgili bir diğer iddia ise kullanıcı verilerinin çalındığı yönünde oldu. Yaklaşık 5 saattir birçok kullanıcı Facebook'a erişim problemi yaşıyor. Peki ama Facebook hacklendi mi?​


Facebook uygulamasıyla ilgili çeşitli iddialar gündem oldu. ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times'ın haberlerine göre; Facebook, sunucularını manuel olarak sıfırlamayı denemek için Kaliforniya'daki veri merkezine bir ekip gönderdi.

Facebook hacklendi mi?

Facebook muhbiri olarak ortaya çıkan şirketin eski çalışan Frances Haugen'in açıklamaları da şirketin hisselerinde yaşanan düşüşte etkili oldu. Haugen, sosyal medya devinin kamu yararı ile şirket karı arasında bir çatışma olduğunda kendi çıkarını seçtiğini söylemişti.

Privacyaffairs'in haberine göre; 1.5 Milyardan fazla Facebook kullanıcısının kişisel bilgileri hacker forumunda satıldı.

New York Times ise Facebook çalışanlarının, şirket içi sistem ve iletişimin de çökmesi sebebiyle yavaş yavaş ofisten ayrılmaya başladığını yazdı.

Söz konusu uygulamalara erişim sorunu devam ederken, Facebook'un hisseleri yüzde 5'in üzerinde değer kaybetti.

New York Times muhabirlerinden Sheera Frenkel, küresel ölçekteki kesintinin boyutlarını değerlendirmek üzere bu sabah Facebook'un binalarına girmek isteyen çalışanların kapıdan içeriye giremediklerini yazdı.

Zuckerberg ile ilgili bir diğer iddia ise şu yönde: Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın 3 saatlik çalışma dışı düşüşleriyle 6.6 milyon dolar kaybetti ve milyarderler listesinde altıncı sıraya düştü.
 

Maraşlı 

Ultra Daşşaklı Admin
.
Katılım
12 Haz 2021
Mesajlar
1,760
Tepkime puanı
3,182
Puanları
120
Eline Sağlık dostum