Merhabalar sizce nerden başlamam gerekiyor ?

yusuf11

Yeni Üye
Çırak
Merhabalar iyi akşamlar/geceler/günler.

Nereden başlamam gerekiyor sizce ?

-- Konu hem tanışma, hem tavsiye niteliğinde olduğu için offtopic mi yoksa tanışmayamı koymam gerektiğini bilmediğim için tanışma kısmına açmaktayım biraz daha kendimden bahsettiğim için buraya açmaya hem fikir oldum teşekkürler --

Konu biraz uzun sanırım sabırla okuyup tecrübenizle cevap verirseniz çok tatlı olur.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu açık ve net fakat benim istediğim alan WEB değil, Neden web değil 10 bireyden 8 i zaten webci ben, Networkcü olmak istiyorum network üzerinden hacking tecrübesi edinmek istiyorum.

Kendimi tanıtayım : Adım Yusuf 17 yaşındayım utangaç, tatlı dilli, öz eleştiri yapan, eleştirilere açık, zor sinirlenen. azimli ejderha inatcımı inatcı biriyim, Hacking network üzerine, IoT, 3D yazıcı, Savaş sanatlarına ilgim var.

Ne için istiyorum : İslam ve T.C. çıkarları ve çokcada sevdiğim/hoşuma gittiği için ne yalan söyleyeyim parasıda iyi duydum birazda ama maddiyatı 3. kısımda, Ve birazda veri tabanları ile uğraşmak istiyorum çünkü olay veritabanında bitiyor diye düşünüyorum. Asker olmak istiyordum fakat kifozum var diye bir kaç askere ulaştım ve 6 ay askerliğe alınırsam bile şanslı ola bilceğim cevabını aldım bende bundan ötürü bilinen baya ünlü hacking grupları var reklam olur diye adını vermiyorum %80 lik bir dilim kesinlikle bilinir araştırdım işte bunları kimi artık reklamcı, yalaka, kapanmış, aktifliği düşük, ego tatmin edenler, aşırı rütbe sistemine bağlı yerler gibi gibi nedenler ile o forum sitelerine gitmedim xxx haber sitesinde burası yeni açılmış birazda övülüyordu buraya gelmek istedim bende.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Salı Perşembe Cumartesi : 20.00 ila 21.00 arası spora giderim.

Şuan ne yapıyorum : Okula gitmiyorum kaldığımdan ötürü ailem sanayiye verdi 3 yıldır profosyonel ameleyimdir :( , 10 Saat işte oluyorum genelde

24.00 - 6.30 Uyku
6.40 - 7.30'a kadar Uyanış cisco çalışma.
7.45 - 8'e kadar kahvaltı.
8.00 - İstanyonda olurum.
8.08 - Metro gelir ve iş yerine giderim.
8.30 - Tam bu vakitte iş yerinde olurum.
14.00 - 30 dakika yemek molam var, Bu sırada akşam yazdıklarımı aklımdan geçiririm.
18.30 - A kadar sanayide olurum, Bu sırada akşam yazdıklarımı aklımdan geçiririm.
19.30 - 21.30 - Cisco çalışırım kağıda not alırım, Sanayide sağa sola gönderdiklerinde ve yahut lavabo bahanesiyle gidip tekrar çalışırım b*ktan kurtulmak için bile b*k içinde kurtulmaya çalışıyorum :D
21.30 - 22-30 - TyT için matamatik çalışırım.
22-30 - 24.00 - İngilizce çalışırım.

NOT : 8-30 ila 20.30 arası sağa sola gönderdiklerinde, Aslında her müsait olan her yerde sakin olduğum yerde aklımdan geçiririm.

Cumatertesi :

24.00 - 6.30 Uyku
6.40 - 7.30'a kadar Uyanış cisco çalışma.
8.00 - İstanyonda olurum.
8.08 - Metro gelir ve iş yerine giderim.
8.30 - Tam bu vakitte iş yerinde olurum.
14.30 - 15.30 - Arası evde olurum.
15.30 - 17.45 - Hurra diye C programlama öğrenmeye koşarım.

Not : Hafta sonları tamamen C çalışırım.

Pazar :

24.00 - 6.30 Uyku
6.40 - 7.30'a kadar Uyanış C çalışma.
8.00 - C programlama öğrenmek için bilgisayar başına otururum.
8.00 - 15.00 - A kadar C programlama öğrenirim.
15.00 - 17.00 - İngilizce.
17.00 - 19.00 - Kağıda C programı yazarım abim 17.00'da bilgisayarı benden alıyor, Ve tekrar hafta sonu geldiğimizde bazen gecenin köründe uyanır isem kodu çalıştırırım hata var ise yok ederim ve ya minimuma indiririm.

Dipnot : Şuanki gittiğim mesleki eğitim merkezi meslek lisesi diploması vermekte olduğu için TyT'ye çalışmaktayım.

Kendimi maksimum derecede zorluyorum/zorlamak istiyorum, İleride çok çok önemli bir alan olucak ve farkımı kesinlikle koymam gerek daha doğrusu bu farkı çokca koymak istiyorum.

aRaBesKçi 

Tanınmış Üye
Efsanevi
Hosgeldin öncelikle bu yaptığın program bence boş herseyi vaktinde yetişemezsin dakika dakikasia değilde saatine göre hazırlan ona göre ilerle iyi forumlar

DeusBey 

Boss
.
Hoşgeldin Kardeşim Sana önerim programı siktir et sen boş olduğun zamanlar gel sağ üst köşeden ne istiyorsan ara bulabilirsin Chata gelip sohbet edebilirsin.